8 intriguojantys faktai apie 20 metų lauktą filmą „Traukinių žymėjimas 2“

Rugpjūčio 4 d. „Kine po žvaigždėmis“ po atviru dangumi bus parodytas šiek tiek daugiau negu 20 metų lauktas režisieriaus Danny‘o Boylo filmas „Traukinių žymėjimas 2“ („T2: Trainspotting“, 2017). 1996 m. pasirodžiusi pirmoji filmo dalis tapo tikra sensacija, išgarsinusia ne tik jo režisierių, tačiau ir tada dar jaunus bei mažai žinomus škotų aktorius Ewaną McGregorą, Johny Lee Millerį, Robertą Carlyle‘ą ir Ewaną Bremnerį.

Antroji dalis, debiutavusi Berlyno kino festivalyje, nors ir nesulaukė pirmosios dalies šlovės, tačiau daugelio kritikų buvo įvertinta. Įdomūs faktai apie filmo„Traukinių žymėjimas 2“ kūrimą leis ne tik pasižvalgyti po filmavimo užkulisius, bet ir pasiruošti kino seansui Valdovų rūmų kieme.

  1. Viename interviu filmo režisierius D. Boylas pajuokavo, jog norėjo filmą pavadinti „T2“ su sąlyga, kad tam pritartų režisierius Jamesas Cameronas. Jo filmas „Terminatorius 2: paskutinio teismo diena“ (1991) dažnai sutrumpintai vadinamas „T2“. Ir nors legaliai naująjį savo filmą D. Boylas galėjo taip ir pavadinti, komanda nutarė likti prie pavadinimo „Traukinių žymėjimas 2“, nes interneto paieškos sistemoje suvedus terminą „T2“, dauguma rezultatų veda į puslapius, susijusius su filmu „Terminatorius 2: paskutinio teismo diena“.

 

  1. „Traukinių žymėjimas 2“ paremtas Irvine'o Welsho knyga „Porno“. Nors knyga pasirodė 2002 metais, D. Boylas neskubėjo kurti filmo – jis laukė kol pagrindiniai filmo aktoriai vizualiai atrodys pakankamai įtikinamai vaidinti 9 metais vyresnes savo personažų versijas. Tada jis juokavo, kad žinant aktorių troškimą nesenti, tai gali užtrukti. Prireikė 15 metų.

 

  1. Aktorius R. Carlyle‘as, filmę suvaidinęs blogiuką Begbį, filmavimo metu gyveno atskirai nuo savo šeimos, nes personažas darė stiprią ir neigiamą įtaką jo asmenybei.

 

  1. Daugelis filmo scenų, kuriose žvelgiama į praeities įvykius, buvo iškirptos iš pirmosios filmo dalies. Tarp jų – jaunų Rentono ir „Sick Boy“ Simono scenos

 

  1. Aktorė Shirley Henderson, suvaidinusi Spudo žmoną Gailę dėl sveikatos problemų prarado balsą likus vos kelioms savaitėms iki filmavimo, todėl filme ji kalba nedaug. Nors pagal planą jos personažas turėjo kur kas daugiau žodžių.

 

  1. Aktorius R. Carlyle‘as interviu 2009 metais atskleidė, jog jo personažas Begbis yra gėjus. Tai paaiškina faktą, jog „Traukinių žymėjime 2“ Begbis negali susijaudinti ir pasimylėti su savo žmona.

 

  1. Režisierius D. Boyle‘as ir aktorius E. McGregoras paskutinį kartą kartu dirbo 1997 metais filme „Tas keistas gyvenimas“ („A Life Less Ordinary“). Įtampa tarp vyrų atsirado, kuomet 2000 metais aktorius negavo pagrindinio vaidmens režisieriaus filme „Paplūdimys“ („The Beach“) (tada vaidmuo atiteko aktoriui Leonardo‘ui DiCaprio). Prieš šį filmą E. McGregoras patvirtino, jog jų santykiai yra geri ir įtampos neliko.

 

  1. Nepaisant to, kad „Traukinių žymėjimas 2“ gavo kur kas didesnį biudžetą negu pirmoji filmo dalis, režisierius ir aktoriai už jį pasiemė vienodą, bet mažesnę algą negu jiems buvo siūlyta. Taip jie siekė pabrėžti, jog jame filmuojasi tikrai ne dėl pinigų, o dėl to, kad šis filmas jiems asmeniškai daug reiškia.

„Kino po žvaigždėmis“ projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Daugiau informacijos ir visa filmų programa: www.kinopasaka.lt

Filmo „Traukinių žymėjimas 2“ anonsas: