Atsiliepimai po filmo „Dainos lapei“: „Po šio filmo kiekvienas sapnuos truputį kitaip“

Nuo šiandien Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti naujausias režisieriaus Kristijono Vildžiūno filmas „Dainos lapei“. Prieš kelias dienas surengtoje filmo premjeroje kviestiniai svečiai įvertino K. Vildžiūno kino kūrinį, kaip vieną įdomiausių ir savičiausių režisieriaus darbų. Kaip po premjeros sakė aktorė, visuomenininkė Beata Tiškevič – filmas nukelia į meditacinę, sapno atmosferą.

Svečių ir grupės narių atsiliepimai po premjeros: https://youtu.be/TiQbl1tk5no

Filmas „Dainos lapei“ pasakoja apie roko dainininką Dainių, kuris po mylimosios mirties užsisklendžia nuošaliame vienkiemyje ir trokšdamas su ja susitikti sapne, mokosi sapnaregystės meno. Anot režisieriaus K. Vildžiūno, pagrindinis jo filmo herojus, kurį įkūnija aktorius Lukas Malinauskas, sapną renkasi kaip maištą prieš tikrovę, neigdamas mirties realumą.

Pasak režisieriaus Oskaro Koršunovo, filmas „Dainos lapei“ –  geriausias K. Vildžiūno filmas. „Aš labai džiaugiuosi jį pažiūrėjęs. Aš vertinu filmus pagal dvi kategorijas: tai filmai, kurie yra horizontalūs, kurie iš mūsų atima galimybę įsivaizduoti, kurie dirba už mūsų vaizduotę ir yra filmai, kurie yra vertikalūs, kurie skatina dirbti vaizduotę. Tai šis filmas žadina vaizduotę. Ir tokį filmą reikės laiko permąstyti. Yra filmai, kurie patinka arba nepatinka. Ir tiek. O yra kinas, kuris išlieka, kuris tais pačiais sapnais galbūt grįžta. Tai Kristijono kinas yra iš tų,“ – sakė režisierius O. Koršunovas.

„Kristijonas buvo pats savimi šiame filme. Sapnai arba mistika visą laiką buvo svarbi dalis jo filmų. O dabar tai yra šio filmo esmė. Man labai patiko filmas ir aš apie jį dar ilgai galvosiu. Esu dėkinga režisieriui, visiems kolegoms aktoriams už puikius darbus, ir muziką, kuri filme – nuostabi,“ – kalbėjo aktorė Elžbieta Latėnaitė.

Filme „Dainos lapei“ muzikinį garso takelį sukūrė lietuvių indie roko grupė „Šiaurės kryptis“, pasitelkę vilniečių trio „Timid Kooky“ muzikantus. Anot „Timid Kooky“ grupės nario Dovydo Subičiaus, darbas su su legendine „Šiaurės kryptimi“ ir senais rokeriais – Kristijonu ir Zigmantu Butaučiu buvo be galo įdomus: „Šiandien, girdint filme skambančias dainas, kurios organiškai įsiliejo į kino pasakojimą, apima geras jausmas, kad turėjome galimybę prisiliesti prie tokio filmo.“

Filmą prodiusuoja Uljana Kim „Studio Uljana Kim“ (Lietuva), Roberts Vinovskis „Studio Locomotive“ (Latvija), Kalev Tamm „Eesti Joonisfilm“ (Estija).

Filmo vystymą ir gamybą finansavo Lietuvos kino centras prie Kultūros ministerijos, Europos Tarybos fondas „Eurimages“, Latvijos nacionalinis kino centras, Estijos kultūros rėmimo fondas, ES programa „Kūrybiška Europa – MEDIA“, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.