Dviračiais per Kirgiziją

Praėjusių metų vasarą organizacija Špikis leidosi į, jau tradicija tampančia, mėnesio trukmės kelionę dviračiais. Šį kartą buvo pasirinkta keliauti per Kirgiziją – centrinės Azijos šalį, įsikūrusią Tian Šanio kalnų grandinės „lopšyje“, pasižyminčią ypatingai gražiais bei laukiniais kraštais.

Iš Lietuvos išvyko penkių keliautojų grupė – trys merginos: Dagnė, Renata bei Rūta ir du vaikinai: Algirdas ir Audrius. Kelionės maršrutas buvo suplanuotas iš anksto ir siekė vos 750km, tačiau, kaip kelionės iniciatorius bei organizatorius Algirdas sakė: „Sunkumas buvo ne kilometrų skaičiuje. Galvodami apie naujas keliones, visada ieškome kuo įdomesnių, sunkiau pravažiuojamų kelių, kad tai nebūtų vien mynimas nuobodžiais, asfaltuotais keliais. Priešingai – kuo dažniau reikia nulipti nuo dviračio, perbristi per kokią upę ar užsistumti į kokį kalną – tuo įdomiau.“

Ne išimtis buvo ir ši kelionė. Keliautojams teko įveikti ne vieną kliūtį: nuo stingdančių upelių, kurių pasitaikydavo į dieną net po kelis, iki kelių, kurie būdavo užversti milžiniškais akmenų luitais arba, tiesiog, išnykdavo ir tekdavo stumtis dviračius stačiai į kalno šlaitą. Sunku buvo ir dėl to, kad kelionėje nebuvo jokio lydinčio transporto, tad keliautojai visą trijų su puse savaitės maistą bei reikalingus daiktus turėjo vežtis su savimi. Tai reiškė, kad dviračiai svėrė 50-70kg.

Kaip šias kliūtis sekėsi įveikti penkiems keliautojams iš Lietuvos, galėsite išvysti šių metų vasarį, kino teatruose pasirodysiančiame filme - "Dviračiais per Kirgiziją", o kad laukimas neprailgtų pristatome filmo anonsą (angl. teaser).

 

 

Premjera jau vasario 3 d. 19.30 val. kino teatre „Pasaka“.


Daugiau informacijos: http://www.spikis.lt/