Filmo „Pirties seserys“ premjera: pirtimi virtęs kino teatras „Pasaka“ ir režisierės vizitas

Pirmadienio vakarą kino teatras „Pasaka“ trumpam virto pirtimi. Čia vantų ir pirties atributų apsuptyje įvyko estų režisierės Annos Hints dokumentinio filmo „Pirties seserys“ išankstinė premjera, kurioje pristatyti fenomenalios sėkmės sulaukusį filmą atvyko pati režisierė. Nuo spalio 20 d. jį galės pamatyti Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos žiūrovai.

Unikalaus ir intymaus dokumentinio pasakojimo apie į UNESCO nematerialųjį paveldą įtrauktą estišką dūminę pirtį nepraleido žurnalistė, režisierė Aistė Stonytė, aktorės Emilija Latėnaitė, Elžbieta Latėnaitė, fotografė Neringa Rekašiūtė, stilistė Milda Metlovaitė, drabužių kūrėja Agnė Gilytė.

Režisierė Anna Hints pristatydamas filmą sakė, kad būdama Lietuvoje jaučiasi labai ypatingai. „Gyvenau čia vienerius metus, kai Vilniaus Dailės akademijoje studijavau fotografiją. Tas metas buvo man labai svarbus, nes laukiausi. Pristatinėdama filmą „Pirties seserys“ intensyviai keliauju po pasaulį, tačiau tai, ką šį vakarą padarė kino teatro „Pasaka“ komanda – atėmė man žadą. Kelias į kino salę priminė dūminę pirtį, buvo absoliučiai patyriminis. Niekada nepatyriau nieko panašaus.“

Filmas „Pirties seserys“ nukelia į Pietų Estijos miške esančią pirtį. Ten, gaubiamos karščio ir dūmų, moterys dalijasi asmeninėmis istorijomis. Intymūs ir skaudūs pasakojimai susilieja į universalų pasakojimą apie kūno priėmimą, moteriškumą, partnerio paieškas.

Dokumentinis pasakojimas buvo kurtas septynerius metus, tačiau jo idėja režisierei gimė kur kas anksčiau. „Visa tai yra mano šaknyse – mano močiutė supažindino mane su ritualais ir Estijos paveldu. Kai galvoju apie filmą „Pirties seserys“, tai dvasiškai jis buvo pradėtas, kai man buvo 11 metų. Tuo metu mirė mano senelis, diena prieš laidotuves mes su močiute ėjome į pirtį. Ten ji atskleidė, kad senelis išdavė ją su kita moterimi. Močiutė išleido visas emocijas – nusivylimą, skausmą, pyktį. Tuomet aš supratau, kad šioje žemėje yra saugi erdvė, kurioje galimos visos emocijos,” – pristatydama filmą pasakojo režisierė Anna Hints.

Pasaulinė filmo „Pirties seserys“ premjera įvyko prestižiniame „Sundance“ kino festivalyje, čia jis buvo apdovanotas už geriausią režisūrą dokumentikos kategorijoje. Nuo metų pradžios filmas buvo pakviestas į daugiau nei dvidešimt kino festivalių, net keturiuose pelnė apdovanojimus. Juosta taip pat yra oficialus Estijos pretendentas siekti „Oskaro“.

Visus premjeros savaitės seansus, spalio 20 – 22 dienomis, lydės specialūs renginiai, pokalbiai ir diskusijos.

Vilnius

Spalio 20 d. po specialaus „Pirties seserys“ filmo seanso Paupio kino teatre „Pasaka“ kvies pasikalbėti emocinių paleidimų instruktorė Justina Ignatavičienė.

Spalio 21 ir 22 d. kino teatrai „Pasaka“ ir „Skalvija“ pakvies į pokalbį apie pirtį ir pirties tradicijas su „Ivanas muša gongą“ pirtininke Inga Kijanskaite.

Kaunas

Spalio 20 d. kino teatras „Romuva“ pakvies į pokalbį apie pirtį ir pirties tradicijas pirtininke Aušra Šiugždiniene.

Klaipėda

Spalio 22 d. kino teatras „Arlekinas“ pakvies į pokalbį su gydančių garsų, sąmoningo kvėpavimo, ritualinės pirties, kakavos medicinos ceremonijų vedle, masažiste Algimante Gaia.

Daugiau informacijos https://pasakadistribution.lt/

Anonsas: Dokumentinis filmas „Pirties seserys“