Išankstinėje „Kinas po žvaigždėmis“ W. Alleno „Rifkino festivalis“ premjeroje veikėjai meilės ieškos saulėtoje Ispanijoje

Niekada nenuilstantis režisierius Woody Allenas po daugiau nei 10-ies metų vėl grįžta į saulėtą Ispaniją naujausioje romantinėje komedijoje „Rifkino festivalis“ („Rifkin‘s Festival“, 2020). Tik šįkart skirtingai nei „Viki, Kristina, Barselona“ veikėjai santykius aiškinsis ne Katalonijoje, o kinomanų pamėgtame San Sebastiano mieste.

Prieš palydint „Kinas po žvaigždėmis“ iki kitų metų vasaros, žiūrovai pirmieji Lietuvoje galės išvysti visame pasaulyje žinomo nepriklausomo kino kūrėjo filmą, kuris tęsia jo savotišką „pasivaikščiojimų po Europos miestus“ kūrinių seriją. „Rifkino festivalyje“ kaip ir „Viki, Kristina, Barselona“, „Vidurnaktis Paryžiuje“ ir „Į Romą su meile“ filmų veikėjai narsto miesto gatvelėmis, gėrisi senąja architektūra ir pasineria į aistringus romanus. Būtent San Sebastiano kino festivalyje ir įvyko jame nufilmuoto kūrinio pasaulinė premjera. O mažą vaidmenį atliko ir festivalio direktorius José Luis Rebordinos.

W.Alleno filme romantiškų jausmų jau nebepuoselėjanti amerikiečių pora atvyksta į kino festivalį. Sju (Gina Gershon) dirba išvaizdaus, jauno režisieriaus Filipo (Louis Garrel) atstove žiniasklaidai, o jos vyras (Wallace Shawn) jau daugybę metų nesugeba užbaigti pradėto rašyti romano. Abu, pasidavę laisvai festivalio atmosferai, pradeda puoselėti jausmus ten sutiktiems žmonėms: Sju užmezga romaną su Filipu, o Morčio širdis vis dažniau plaka sutikus žavingą ispanę gydytoją.

„Rifkino festivalyje“ W.Allenas atiduoda pagarbą ir seniesiems Europos kino meistrams Frederico Fellini, Jean-Luc Goard, Luis Buñuel. O dviejų „Oskarų“ laureatas Christophas Waltzas įkūnija žymaus Ingmaro Bergmano filmo veikėją. Kūrinyje, beje, išvysite ir kitas žymias Europos kino žvaigždes. Morčio naują simpatiją vaidina Elena Anaya, kartu su Antonio Banderasu pasirodžiusi Pedro Almodovaro filme „Oda, kurioje gyvenu“. Prancūziško kino gerbėjams gerai žinomas aktorius ir režisierius Louis Garrelis įkūnija Sju meilužį Filipą.

85-erių režisieriui „Rifkino festivalis“ – jau 49-asis filmas jo filmografijoje. Vienas produktyviausių kino režisierių per savo ilgametę karjerą buvo apdovanotas 4-iais „Oskarais“, o nominuotas net 24-iems. Jo kūryba įvertinta prestižiškiausiuose kino festivaliuose – Berlyne, Kanuose ir Venecijoje. Režisierius nesustoja ir toliau – ateinančiais metais turėtume išvysti dar vieną jo kūrinį.

„Kinas po žvaigždėmis“ seansą pristato medicininių tyrimų laboratorija „Antėja“ – viena pirmųjų visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija Baltijos šalyse.