Prieš keturiasdešimt septynerius metus Amerikiečių astronautai Neilas Armstrongas ir Edvinas Aldrinas tapo pirmaisiais žmonėmis išsilaipinusiais Mėnulyje. Šis šuolis žmonijos istorijoje visada kėlė stiprias emocijas. Vieniems – didžiulį pasididžiavimą ir susižavėjimą, kitiems – nepasitikėjimą ir abejonę. Šios dvejonės pagimdė vieną populiariausių konspiracijos teorijų, kuri gyva iki šiol. Pasak jos, išsilaipinimas Mėnulyje buvo suklastotas. Be to, ekspedicija į Žemės palydovą nufilmuota kino studijoje, o ją režisavo legendinis britų kino meistras Stanley‘is Kubrickas.
Savo piką šios kalbos pasiekė jau po garsiojo režisieriaus mirties. 2002-aisiais metais pasirodė dokumentinis filmas „Tamsioji mėnulio pusė“, kuriame buvo nuosekliai išplėtota mintis, kodėl amerikiečiai negalėjo įgyvendinti šios misijos ir kaip prie to prisidėjo filmo „2001: Kosminė odisėja“ režisierius.
Nuo šiol visi konspiracijos mėgėjai gali mėgautis dar viena ekstravagantiška teorija. Juodoji veiksmo komedija „Mėnulio afera“ („Moonwalkers“) atgaivina mintį apie suklastotą išsilaipinimą Mėnulyje. Tačiau filmas neapsiriboja S. Kubricku, o kasasi dar giliau. Naujoji teorija ne tik teigia, kad JAV specialiosios tarnybos suklastojo misiją. Pasak jos, išsilaipinimas buvo nufilmuotas eksperimentinio kino ir pornografinių filmų studijoje, o nesvarumo būklei generuoti buvo naudojamas visas septintame dešimtmetyje madingų narkotinių medžiagų spektras.
Dar vienas „Mėnulio aferos“ netikėtumas, tai pagrindinio vaidmens atlikėjas. Jį suvaidino iš „Hario Poterio“ visiems pažįstamas Rupertas Grintas (Ronis). Rudaplaukis užaugo ir jau nebenori būti atpažįstamas tik kaip linksmas „Hario Poterio“ draugelis, todėl drąsiai išmainė burtų lazdelę į žolės suktinę. Lietuvos kinuose labiausiai psichotropinę metų komediją galima pasižiūrėti nuo kovo 25-os dienos.