Laukiamiausi 2023 metų filmai pagal kino teatrą „Pasaka“

2022 metais sostinėje įsikurūsiuose kino teatruose „Pasaka“ apsilankė daugiau nei 90 000 žiūrovų, buvo parodyta 381 skirtingas filmas, įvyko 3 907 seansai ir 8 festivaliai. O kur dar 10 ikoniškų vakarų po žvaigždėtu dangumi – festivaliu „Kinas po žvaigždėmis“ mėgavosi net 7767 žiūrovai.

„Buvo treji sudėtingi metai, kai arba neveikėme, arba veikėme su trukdžiais, kai buvome suparalyžiuoti karo šoko. Džiugu matyti, kad žiūrovai jau ir vėl grįžta į kino sales. Kultūra ir skirtingi pasauliai, kuriuos patiriame žiūrėdami filmus kino salėje, drauge su kitais, prisideda prie to, kad jaučiamės geriau. 2023-aisiais laukia ir naujų puikių filmų, ir išsiilgtų kino festivalių, taigi nekantraujame su žiūrovais susitikti kino salėse,“ – sako kino teatro „Pasaka“ vadovė Andrė Balžekienė.

Praėjusiais metais žiūrimiausiais filmais kino teatre „Pasaka“ tapo „Liūdesio trikampis“, „Ten, kur gieda vėžiai“, „Kernagis“, „Blogiausias žmogus pasaulyje“ ir „Geriausios Kanų liūtų reklamos“. O kokių kino įvykių, festivalių, premjerų žiūrovams laukti 2023 metais?

Pirmąjį pusmetį kino teatro repertuarą puoš „Auksinių gaublių“ laureatai „Fabelmanai“, „Salos vaiduokliai“ ir „Babilonas“, pirmą kartą Lietuvoje vienoje retrospektyvoje bus parodyti visi Larso von Triero ilgametražiai filmai, kovo 12 d. paaiškės filmai, susišlavę daugiausiai „Oskarų“ apdovanojimų, o pavasarį vainikuos didžiausias kino renginys šalyje – „Kino pavasaris“. O štai  penki laukiamiausi filmai, kurie žiūrovus džiugins antrajame pusmetyje.

 

„Asteroidų miestas“, nuo birželio 23 d.

Amerikiečių kino režisieriaus Weso Andersono filmai akimirksniu atpažįstami dėl savo siurrealistinės estetikos ir išskirtinio žinomiausių aktorių kolektyvo, kuris vaidina praktiškai kiekviename jo filme. Ne išimtis ir naujausias jo filmas, kurį žiūrovai įšvys šią vasarą.

Komiška drama pasakos apie žvaigždžių stebėtojų suvažiavimą šeštojo dešimtmečio viduryje. Prie nuolatinių W. Andersono aktorių, tokių kaip Tilda Swinton, Adrienas Brody, Jasonas Schwartzmanas, prisijungė tokios žvaigždės kaip Tomas Hanksas, Margot Robbie, Hong Chau ir Stevenas Carellas.

 

„Openheimeris“, nuo liepos 21 d.

Milijonai kino mėgėjų visame pasaulyje su nekantrumu laukia pasirodant naujų režisieriaus Christopherio Nolano filmų. Jis yra ne tik vienas geriausių šios kartos kino režisierių, bet ir vienas finansiškai sėkmingiausių. Naujasis jo filmas bus apie branduolinės bombos kūrėją Robertą Openheimerį. Jį filme įkūnys Cillianas Murphy, o prie jo prisijungs Emily Blunt, Robertas Johnas Downey jaunesnysis, Matthew Damonas, Florence Pugh ir kiti.

Paskelbus, jog filmą kurs Christopheris Nolanas, kai kurie gerbėjai juokavo, kad žinant režisierių, jis nenaudos specialiųjų efektų, o tiesiog susprogdins atominę bombą. Ir iš tiesų, kūrėjas praktiškai viską, kiek tik įmanoma, bando atkurti su praktiniais efektais, įskaitant ir patį branduolinį sprogimą.

Anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=bK6ldnjE3Y0

 

„Barbė“, nuo liepos 21 d.

Nepaisant to, kad iki filmo premjeros liko dar septyni mėnesiai, viena populiariausių 2022 metų tendencijų buvo „barbiškos mados“ – rausva spalva, barbiškas makiažas, mini aksesuarai ir blizgučiai. Ši nauja tendencija net įgavo terminą „Barbiecore“. Ir viskas tik dėl kelių paviešintų nuotraukų iš filmavimo aikštelės ir trumpo vaizdo anonso apie būsimą filmą. Režisierės Gretos Gerwig filme „Barbė“ ikoniškąją lėlę įkūnys Margot Robbie, o Keną – Ryanas Goslingas. Ką jie veiks ekrane – šiuo metu vis dar nelabai žinoma.

Anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=LBTFdCeP4Dw

 

„Kopa 2“, nuo lapkričio 3 d.

Kurdamas juostą „Kopa“ režisierius Denis Villeneuve vieną garsiausių fantastikos knygų, pagal kurią pastatytas filmas, padalijo maždaug per pusę, o tai reiškia, kad kai kurie svarbūs įvykiai filme liko antrai daliai. Šiais metais žiūrovai pamatys kuo viskas baigsis.

Jei žiūrovai matė pirmą filmo „Kopa“ dalį, tikriausiai prisimena, kad dauguma veikėjų žuvo. Dėl to jaudintis nereikėtų – režisierius šalia Timothée Chalameto, Rebeccos Ferguson, Zendaya ir Javiero Bardemo filmą papildė tokiais žinomais vardais kaip Florence Pugh, Austinas Butleris, Léa Seydoux, ir Christopheris Walkenas.

Anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=7WdkPwJTnQk

 

„Vonka“, nuo gruodžio 15 d.

„Svarbu ne šokoladas“, – sako Vilis Vonka. „Svarbu žmonės, su kuriais dalinatės šokoladu“.

Panašu, kad Vonkos gerbėjų laukia saldus skanėstas – filmo „Meškiukas Padingtonas“ režisierius išmėgins savo sėkmę adaptuodamas Roaldo Dahlo knygos „Čarlis ir šokolado fabrikas“ priešistorę. Timothée Chalametas vaidins ekscentriškąjį šokoladininką Vilį Vonką dar prieš atidarant savo nuostabųjį fabriką. „Oskaro“ nominantui  Chalametui filme net teko atlikti keletą muzikinių numerių.