Lenkų režisierius Krzysztofas Kieślowskis ne tik laikomas lenkų kino ikona, bet ir vienu geriausių visų laikų režisieriumi, savo poetišku kino žvilgsniu ir sustyguotu moraliniu kompasu įkvėpusiu ne vieną savosios ir dabartinės kartos kino kūrėją.
Legenda tapusi jo filmų trilogija „Trys spalvos“ prieš pat Kalėdas, gruodžio 21 d., taps prieinama kino mėgėjams visoje Lietuvoje – internetinėje platformoje „Namų kino pasaka“.
Ciklo filmai atkartoja tris Prancūzijos vėliavos spalvas ir interpretuoja tris pamatines prancūzų revoliucijos vertybes – laisvę, lygybę, brolybę. „Trys spalvos: Mėlyna“ (Trois couleurs: Bleu, 1993) nukelia į kerinčio grožio ir liūdesio pasaulį, kuriame aktorės Julliete Binoche įkūnyta herojė bando atsitiesti po skausmingos netekties ir išsilaisvinti nuo pačios savęs. Kartu su subtiliai, rodos, nepastebimas kasdienybės detales fiksuojančiais kadrais, neatsiejama filmo dalimi tampa mistiška, ilgamečio kūrybinio partnerio Zbigniewo Preisnerio kurta, muzika.
Antrojoje ciklo dalyje „Trys spalvos: Balta“ (Trois couleurs: Blanc, 1994) keliamas klausimas, kiek įmanoma lygybė tarp skirtingą galią turinčių partnerių. „Balta“ neretai pristatoma kaip juodoji komedija. Visgi, komiška žmonos palikto lenko kirpėjo, bandančio „įsisukti“ į juodąją rinką ir atkeršyti buvusiai mylimajai, istorija – tai socialinės kritikos ir daugiasluoksnės ironijos kokteilis. Jame akinanti balta spalva tampa fonu kraštutiniams veikėjų poelgiams, paskatintiems nevilties.
„Trys spalvos: Raudona“ (Trois couleurs: Rouge, 1994) – paskutinė K. Kieślowskio filmų ciklo dalis ir paskutinis režisieriaus gyvenimo filmas. Susikertančios Ženevoje studijuojančios bei laisvalaikiu modeliu dirbančios Valentinos ir ciniško, gyvenimu nusivylusio buvusio teisėjo Džozefo istorijos įtraukia į subtilų žmonių tarpusavio santykių detektyvą, kurį kiekvienas žiūrovas, remdamasis savo interpretacija, supras vis kitaip. Tarsi knygą.
Visos trys dalys – tai ir atskiri filmai, ir tarpusavyje persipinančių subtilių sąsajų ir sutapimų simfonija, leidžianti šiuos klasikinius filmus žiūrėti vėl ir vėl, kaskart atrandant vis kažką naujo. Krzysztofo Kieślowskio trilogiją legaliai galima pamatyti internetinėje platformoje „Namų kino pasaka“ ČIA. Filmus galima stebėti kompiuterio ar kito, interneto prieigą turinčio, įrenginio ekrane. Filmo peržiūra kainuoja tiek, kiek vidutiniškai bilietas kino teatre – 5,50 Eur. Sumokėjus šį mokestį naudojantis banko kortele ar „Paypal“, filmą bus galima pažiūrėti per 48 valandas nuo pirmojo paleidimo.