Prestižiniame kino festivalyje Giedrės Žickytės filmo „Šuolis“ pasaulinė premjera

Varšuvos kino festivalio direktorius apie lietuvių režisierės filmą: „Kokia tai istorija! Koks herojus!

Spalio 9 dieną Tarptautiniame Varšuvos kino festivalyje įvyks režisierės Giedrės Žickytės filmo „Šuolis“ („The Jump“) pasaulinė premjera. Lietuvių režisierės dokumentinis filmas bus pristatytas konkursinėje dokumentinių filmų programoje.

Anot festivalio direktoriaus Stefan Laudyn, seniai sekančio G. Žickytės kūrybą, jos filmo „Šuolis“ festivalis nekantriai laukė jau keletą metų. „Nes įdomi, modernia kino kalba papasakota, jaudinanti istorija, nepalieka abejingų žiūrovų. Pamatęs „Šuolį“, pagalvojau – kokia tai istorija! Koks herojus!“ – prisimena S. Laudyn.

Filme „Šuolis“ režisierė G. Žickytė pasakoja unikalią, plačiai pasaulyje nuskambėjusią istoriją apie lietuvio jūreivio desperatišką šuolį į laisvę. 1970 m. Lietuvos jūreivis Simas Kudirka, peršokęs iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį, paprašė politinio prieglobsčio, tačiau, savo siaubui, netrukus buvo grąžintas sovietams. Jo drąsus šuolis į laisvę Šaltojo karo metu sukėlė vieną didžiausių politinių sąmyšių JAV ir Sovietų Sąjungoje.

„Apie S. Kudirkos šuolio istoriją prieš septynerius metus išgirdau Los Andžele, pristatydama savo ankstesnį filmą. Man ją papasakojo ten gyvenantys Amerikos lietuviai. Istorija skambėjo įspūdingai, tačiau net neįsivaizdavau tuomet, kad tai, ką girdėjau, buvo tik įspūdžių pradžia. Juo labiau neįsivaizdavau, kad teks keliauti su filmo herojumi Simu po Ameriką, kalbinti buvusį Jungtinių Valstijų sekretorių Henry Kissinger ir po pusantrų metų trukusių pastangų gauti leidimą filmuoti JAV pakrančių apsaugos laive „Vigilant“ – tame pačiame, kuriame visa šį neįtikėtina istorija ir prasidėjo“, – filmo „Šuolis“ atsiradimo istoriją pasakoja G. Žickytė.

Daugiau nei 5-erius metus režisierės G. Žickytės kurtas filmas „Šuolis“ – tai Lietuvos, Prancūzijos ir Latvijos bendros gamybos projektas, jau dabar sulaukęs didelio tarptautinių kino festivalių susidomėjimo.

„Džiaugiuosi, kad savo kelionę po pasaulį, filmas pradės būtent Varšuvos kino festivalyje, kuris garsėja itin stipria dokumentine programa ir yra vienas iš nedaugelio A klasės kino festivalių, turinčių dokumentinio kino konkursinę programą“, – sako filmo režisierė G. Žickytė, ketinanti pati vykti į filmo premjerą Varšuvoje.

Tarptautinis Varšuvos kino festivalis vyksta nuo 1985 metų. Prieš vienuolika metų jis buvo pripažintas vienu iš aštuonių A klasės festivalių pasaulyje, drauge su Berlyno, Venecijos, Kanų, Lokarno, San Sebastiano ir kitais tarptautiniais kino festivaliais. Anot festivalio rengėjų, tai unikali platforma visiems kino kūrėjams, kurie turi ambicijų būti pastebėti ir tęsti filmo kelionę po pasaulį.

Filmo „Šuolis“ premjera Lietuvoje įvyks jau kitais metais.