„Šeršėliafam“: Kas šiemet taps metų kino moterimi?

Tryliktą kartą vyksiantis renginių ciklas „Šeršėliafam“ kiekvienais metais pagerbia aktyviai kino kūrimo ir sklaidos procese dalyvaujančias moteris. Tradiciškai „Šeršėliafam“ kviečia kino industrijos profesionalus nuspręsti, kam šiemet turėtų atitekti metų kino moters vardas bei 1000 Eur vertės piniginis prizas, kurį įsteigė asociacija LATGA. Metų kino moteriai prizas bus įteiktas kovo 4 d. renginių ciklo atidarymo metu. 

„Metų kino moterį apdovanosime jau aštuntąjį kartą. Labai džiaugiamės, kad taip galime atkreipti dėmesį bei pagerbti Lietuvos kino industrijos moteris, kurių darbai dažnam nėra matomi ir lieka „už kadro“, –  sako „Šeršėliafam“ vadovė Andrė Balžekienė. 

Metų kino moterimi šiemet pretenduoja tapti aktorė Aistė Diržiūtė, kurios profesinis kelias praėjusiais metais pasižymėjo itin ryškiai. Ji nusifilmavo Holivudo blokbasteryje „Vyrai juodais drabužiais“ kartu su tokiomis žvaigždėmis kaip Liamas Neesonas bei Chrisas Hemsworthas. Taip pat metų pabaigoje A. Diržiūtė vedė Europos „Oskarais“ vadinamus Europos kino apdovanojimus. Aistė yra drąsos simbolis – ji ryžtasi kalbėti daugeliui nepatogiomis temomis. 

Antroji kandidatė – kino platintoja ir kino prodiuserio asistentė Justė Michailinaitė, dirbanti su daugeliu kino projektų. Žiūrovas dažnai nemato, kas dirba „už kadro“, o „Šeršėliafam“ yra puiki platforma, leidžianti iš arčiau susipažinti su moterimis, dirbančiomis šioje industrijoje. Šiuo metu ji dirba ties dviem animaciniais projektais kaip prodiuserė. Tai ilgametražis dokumentinis animacinis filmas „Aurora“, koprodukcija tarp Armėnijos, Lietuvos ir Vokietijos. Taip pat ji prodiusuoja trumpametražį animacinį filmą „Jūratė ir Kastytis“, kurioje visiškai kitaip interpretuos visiems gerai žinomą legendą.

Apdovanojimams nominuotas ir moterų duetas – Gabrielė Cegialytė ir Rimantė Daugėlaitė-Cegialskienė, agentūros „Lithuanian Shorts“ vadovė bei projektų vadovė. Taip pat jos organizuoja Vilniaus tarptautinį trumpųjų filmų festivalį. Jas galima vadinti trumpametražio kino ambasadorėmis Lietuvoje, kurios jį populiarina už kino salių ribų – į jų agentūrą kreipiasi įvairios konferencijos, renginiai.

Įžanginiai „Šeršėliafam“ ciklo renginiai vyks kovo 6 – 8 d. kino teatre „Pasaka“. Filmų seansus lydės pristatymai ir diskusijos aktualiomis temomis.