Varšuvoje įvyko tarptautinė Algimanto Puipos filmo „Sinefilija“ premjera

Juodoji komedija „Sinefilija“ į pagrindinę konkursinę programą buvo atrinkta kartu su kitais penkiolika kino filmų iš įvairiausių pasaulio šalių. Programoje varžosi kino kūrėjai iš Prancūzijos, Ukrainos, Lietuvos, Kinijos, Japonijos, Belgijos, Albanijos, Rusijos.

Festivalio dalyviai turėjo progą pamatyti jaunatvišką, provokuojantį, ekstremalų, dinamišką, kupiną aštrių dialogų, humoro, netikėtų situacijų režisieriaus braižą. Tikrieji sinefilai galėjo nesunkiai atpažinti detales iš pasaulinio garso režisierių R. Polianskio, L. von Triero, Dž. Džarmušo filmų, kuriems A. Puipa jaučia dideles simpatijas.

Po filmo premjeros surengtoje atviroje diskusijoje, užtrukusioje apie valandą, žiūrovai turėjo progą plačiau susipažinti su naujausia režisieriaus kino juosta ir užduoti rūpimus klausimus.

„Pastebėjau, kad susitikimuose su žiūrovais pradedu atsiprašinėti, jog tiek metų kino salėje verčiau juos juoktis, verkti, jaudintis dėl mano paties sukurtų ar iš literatūros pasiskolintų herojų likimų. Norisi su švelnia ironija demaskuoti kino iliuziją. Į šį filmą sudėjau visą savo 40 – ties metų darbo kine patirtį. Šį kartą viskas kitaip“, – prisipažįsta A. Puipa.

Juodoji komedija „Sinefilija“ pasakos devynias tarpusavyje susijusias istorijas. Jų centre jaunas aktorius Rolandas, laviruojantis ties absurdo riba, į kurią vaikiną įtraukia netikėtos pažintys. Atsitiktinis susitikimas su „pačiuožusiais“ Teodoru ir Gabija įsuka Rolandą į „stogą raunančių“ įvykių sūkurį iš kurių išeiti nebeįmanoma.

Naujausiame režisieriaus filme vaidina jauni ir perspektyvūs aktoriai – Mantas Zemleckas, Vesta Šumilovaitė-Tertelienė, Lukas Malinauskas. Kino juostoje pasirodo ir puikiai visiems pažįstamos kino žvaigždes: Jūratė Onaitytė, Juozas Budraitis, Aleksas Kazanavičius, Valentinas Masalskis, Vytautas Anužis, Kostas Smoriginas, Vytautas Kaniušonis ir kt.

Sinefilijos“ kūrybinė grupė: prodiuserė – Uljana Kim, operatorius – Feliksas Abrukauskas, dailininkai – Jurgita Gerdvilaitė, Ramūnas Rastauskas, kompozitorius – Pijus Džiugas Meižis, montuotojas – Ričardas Matačius, kostiumų dailininkė – Agnė Rimkutė, grimo dailininkė – Eglė Mikalauskaitė-Gricienė, garso režisierius – Saulius Urbanavičius.

Lietuvos žiūrovai į „Sinefilijos“ premjerą kino teatruose bus kviečiami gruodžio mėnesį.

Filmo gamybą finansavo: Lietuvos kino centras, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.