VINSENTAS KASELIS: vaidyba kine, tarsi viliojimo menas

Prancūzų kino žvaigždę Vinsentą Kaselį (Vincent Cassel) drąsiai galime vadinti laimės kūdikiu. Nepaprastas aktoriaus talentas, ryškūs veido bruožai, charizmatiška asmenybė padėjo jam pasiekti įspūdingų karjeros aukštumų. Šalia jo gražiausios pasaulio moterys, jis vis dar seksualiausių vyrų topuose, o vaidmenų didžiosiose kino scenose jam niekada netrūko.

Keletas įdomesnių faktų iš itin spalvingo V. Kaselio gyvenimo.

 1. Aktorius tiesiog įsimylėjęs Braziliją, jos auksinius paplūdimius, gyvenimo būdą ir žymųjį brazilų kovos meną „Capoeirą“, kurį pademonstravo filme „Oušeno 12“.
 2. V. Kaselis tiek dažnai lankydavosi Brazilijoje, kad nusprendė palikti Prancūziją ir persikelti gyventi į  vieną spalvingiausių Brazilijos miestų - Rio de Žaneirą. Šiandien aktorius mėgaujasi ne tik spalvotais Ipanemos ir Kopakabanos paplūdimiais, bet ir džiaugiasi prieš kelias savaites gimusia dukra Amazone, jos susilaukė kartu su modeliu Tina Kunakey, nepraėjus net metams po judviejų vestuvių 2018 m. vasarą. Žaviajai prancūzaitei Tinai tuomet buvo 21-eri, o jam – 52-ji.
 3. Daugiau nei 10 metų V. Kaselis ir buvusi jo žmona – italų aktorė Monika Beluči (Monica Bellucci) gyveno skirtingose šalyse. Ji – Italijoje, jis – Prancūzijoje. Kad galėtų dažniau matytis, aktoriai priėmė įdomų sprendimą – filmuotis tuose pačiuose filmuose. Šiandien jų filmografijoje 10 filmų, kuriuose, aktoriai buvo ne tik pora gyvenime, bet ir kolegos filmavimo aikštelėje. Aktoriai susituokė 1999 m., išsiskyrė – 2013 m. Turi dvi dukras – 9 ir 15 metų. Įdomu ir tai, kad per visus 14 bendro gyvenimo metų, jie neturėjo...bendrų draugų.
 4. 2002 m. V. Kaselis debiutavo kaip filmo „Nesugrąžinamas laikas“ („Irreversible“) prodiuseris,  kuriame vaidino jo tuometinė žmona M. Beluči. Nors kinas nieko daugiau, kaip meninė režisieriaus Gasparo Noe  išraiška, tačiau 9 minutes trunkanti išprievartavimo scena šokiravo ne vieną, o keliems žiūrovams, kino salėje, prireikė medikų pagalbos.
 5. Italų sekso simboliu vadinama M. Beluči ne kartą yra sakiusi, kad sutuoktinis V. Kaselis jai neištikimas, tačiau, tai pakeisti, pasak jos, beprasmiška.
 6. Būdamas 53-jų, jis vis dar tebėra vienas iš geidžiamiausių Prancūzijos aktorių, įvertintas ne tik kino kritikų, bet ir žiūrovų už itin charakteringus blogiukų vaidmenis. Pamenate žiaurų žudiką iš „Džeisono Borno“ arba bjaurų baleto vadovą iš „Juodosios gulbės“? Naujajame filme „Paryžiaus imperatorius“ (2019 m.) V. Kaselis įkūnija legendinį Prancūzijos nusikaltėlį Vidoką. Pavojingą ir žiaurų žudiką dar 2001 m. įkūnijo Žeraras Depardjė.
 7. „Man patinka tokios scenos, kuriose aš pasirodau su vis nauja mergina arba su nauja mašina,  – teigia aktorius.
 8. „Dievinu pamišėlius, o ypač tuos, kurie moka valdyti savo gyvenimą“, – viename interviu sakė aktorius.
 9. „Vaidyba kine – tai savotiškas viliojimo menas“, – prisipažįsta V. Kaselis. Įsijausdamas į personažo vaidmenį, aktorius privalo jame įžiebti aistrą, kuria žiūrovas patikėtų. „Viskas puikiai pavyksta, kai  vaidindamas pasikliauji nuojauta, tačiau vos tik pradedi save labiau kontroliuoti, viskas nueina „šuniui ant uodegos“, – prisipažįsta Prancūzijos kino žvaigždė.
 10. Jis dirbo kartu su tokiais režisieriais kaip Stevenu Soderbergh‘u filmuose „Oušeno 12“ ir „Oušeno tryliktukas“ bei Davidu Kronenbergu filmuose „Pavojingas metodas“ bei „Rytietiški pažadai“.
 11. Aktorius kalba ne tik savo gimtąja – prancūzų, bet ir anglų, portugalų, italų bei rusų kalbomis.
 12. Vinsentas Kaselis – įvairiaplanis ir daugiasluoksnis aktorius, galintis lengvai įsikūnyti tiek į pabaisos, tiek į galantiško džentelmeno vaidmenį. Nepraleiskite progos pasimėgauti dar vienu, kaip visada nepriekaištingai sukurtu, nauju jo vaidmeniu filme „Paryžiaus imperatorius“ nuo gegužės 3 dienos.

Bilietus galima įsigyti čia: http://bit.ly/PImperatorius

Anonsas: https://youtu.be/IlIXoqTHYCo